Sitemizde şuan toplam 3031 film bulunmaktadır.

Vahşi Batı Hikayeleri – The Ballad of Buster Scruggs 1080p izle

0
( Yüksek Kalite ) Fragman Tek ViD Tek OD Tek OPYorum yap

135
FILM BILGILERI 3 sene önce eklendi
Vahşi Batı Hikayeleri – The Ballad of Buster Scruggs 1080p izle

Keyifli bir şekilde proean olan Batı antolojisi Ballad Of Buster Scruggs , izleyicilere tercih ettikleri Coen kardeşlerin hemen hemen her çeşitlemesini sunar.Tür gooflar, olgun ruminasyonlar, tokat çubuk hikaye anlatımı ve hüzünlü karakter çalışmalarının hepsi eyerde sıyrılıyor, ancak bu altı ayrı hikayeyi birleştiren (yıldız zanaatlarının ve kendine özgü dünya görüşünün ötesinde), film yapımcılarının, kesik anlatılar içinde çalışma konusunda hissedilir heyecanını, yazar Yönlendiriciler, farklı rehberlerini eğlenceli bir keşif anlayışı ile keşfediyorlar.Tüm antolojilerde olduğu gibi, Ballad’ın bazı bölümleri diğerlerinden daha güçlü, ancak filmin tahmin edilemezliği ve olasılık duygusu heyecan verici. Bu Netflix sürümü, True Grit gibi diğer yeni Coen prodüksiyonları kadar yüksek bir yıldız gücüne ve en yüksek hasılat filmine sahip değil. Ancak kardeşlerin hayranları damgalamadan şüphe etmeyeceklerdir ve iyi eleştiriler daha fazla farkındalık yaratmaya yardımcı olabilir.

Eski Batı’dan altı tozlu masal olarak sunulan Ballad , bizi hiçbiri daha ileri bölümlerde görünmeyen bir dizi karakterle tanıştırıyor. İlk bölümde, aynı zamanda as ustası olan ve suçlu isteyen bir şarkı kovboy olan Buster Scruggs (Tim Blake Nelson) ile tanışıyoruz. Bir diğerinde, bir haydut (James Franco) göründüğünden daha kurnaz olan vezne eden bir banka ile karşılaşır (Stephen Root).

Bunlar sadece Ballad’ın , grubun en aptalca ve en önemsizi olan ilk iki bölümü. Ancak film ilerledikçe, Joel ve Ethan Coen, kahramanlar olarak kurulan kişinin her zaman bu pozisyonda bulunmadığı, daha ağır karakterler ve daha duygusal açıdan farklı anlatılar sunar. Boyunca, Ballad Batılı değişmeceler ile oynar, ama film yapımcıları yerine kim biber kendi hikayelerini özgü bireyleri araştırmak için çoğunlukla parodi kaçınarak zeki katlanmış için sıçrama tahtası olarak klişeleri kullanır.

Büyük bir topluluktan, en büyük onurlar, yalnız doğaya yolculuklarını neredeyse meditatif bir nitelik taşıyan, grizzled bir altın arayıcısı olarak yüce olan Tom Waits’e gidiyor. Uzun süredir söz yazarı ve ara sıra aktör kendi bölümünde melankolik tek kişilik bir gösteri gerçekleştirirken, ayrı bir bölümde Zoe Kazan, Bill Heck ve Grainger Hines, beraberinde romantizm ve ölüm yolculuğunun birbirleriyle sürdüğü şaşırtıcı bir vagon tren macerasına katılıyor. .

Coens’un Kan Basit’in öncülüğünden bu yana geçen 30 yıl içerisinde , çeşitli tonları ve stilleri araştırdılar, ancak Aiddi Adam ve İç Llewyn Davis gibi son dramalar varoluşsal kaygıların keşfi olmuştur ve Ballad girdiğinde en iyi durumda benzer arazi. Taş gibi bir impresario (Liam Neeson) ve onun tuhaf özellikli eylemi (Harry Melling) ile ilgili şiirsel bir bölüm, sanat ve ticaret arasındaki gerginlik konusunda oldukça titiz bir yorum olarak ortaya çıkıyor – çevremizdeki kırılgan bağımlılığımıza dair çılgınca bir tezden bahsetmiyorum. .

Coens daha önce kısa filmler çekmişti – 2006’nın Paris’e yaptıkları katkı , bu zamanın en önemli antolojilerinden biriydi – ama Ballad’ın etkileyici olanı, bu altı bölümden hiçbirinin yastıklı ya da gereksiz yere kısaltılmış hissetmemesiydi. Taksitler, her biri anlatılan hikayenin boyutuna ve kapsamına uygun farklı uzunluklarda çalışır. Daha kısa koşu süreleri kardeşlere yaratıcılıklarını esnetme, ironik deneyimleme, ani sonlanma ya da belirli bir tonun ince anlatıya hükmetmesi için ilham vermiş gibi görünüyor. Ballad , Coens’in sardonik, ölçülen estetiğini yeniden icat etmiyor, ancak antolojinin daha gevşek yapısı, onlara bu usta gazilerden gelen hoş bir sürtüşmeyi sağlıyor.

Bruno Delbonnel’in kamera çalışması, bu masalların eski zamanları olan efsanevi niteliklerini güçlendirirken, besteci Carter Burwell, süper Coen skorlarından bir başkasını daha sundu – aslında, birçoğu, müziği hikâyeye bağlı olarak, müziği inatçıdan tehdit etmeye doğru ilerliyor.

Tür: Genel

BENZER FILMLER
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?