Sitemizde şuan toplam 3031 film bulunmaktadır.

Super Deluxe 2019 1080p Türkçe Altyazı izle

0
( Yüksek Kalite ) Fragman Tek ViD Tek ODYorum yap

19
FILM BILGILERI 3 sene önce eklendi
Super Deluxe 2019 1080p Türkçe Altyazı izle

Thiagarajan Kumararaja’nın kararsız kara komedi, vahşi gerilim filmi ve Douglas Sirkian melodramının karışımı utanmadan aşırı derecede ama inkar edilemez derecede eğlenceli.“Kısa Kesikler”, “Bernie’de Hafta Sonu”, “Pulp Fiction”, “Manolya” ve “Dünyaya Düşen Adam” kadar çeşitli filmler “ Süper Deluxe ” boyunca göz kırpma izini ve göz kırmalarına ilham veren kaynak materyaller arasında yer alıyor. , ”Büyük ölçüde etkilemeyi başarabilen aşırı genişletilmiş ve çılgınca dengesiz bir Tamil dili dili.

Sabahları kendinizden nefret edebilirsiniz – hey, aslında “ Süper Deluxe ” ün aşırılıklarına dolanırken kendiniz hakkında pek iyi hissetmeyebilirsiniz – ama yönetmen Thiagarajan Kumararaja’nın kararsız karanlık komedi, acımasız gerilim ve Douglas Sirkian karışımı melodrama neredeyse üç saatlik çalışma süresinin son üçte birinde metodik olarak bir köpekbalık okulunu atlatsa bile inanılmaz derecede etkileyici olmaya devam ediyor. Ortak yazarlar Nalan Kumarasamy, Neelan K. Sekar ve Mysskin’in (ikincisi, kendine özgü tarzdaki bir inanç şifresinin kilit rolünde sahne alanlarını tüketen destekleyici bir oyuncu) yardımıyla Kumararaja, çok şeritli bir anlatı kurdu. Çağdaş Chennai’de tesadüflerin ve ara bağlantıların kurulması.Bir komplo, eski erkek arkadaşı, yasadışı sevişme öğleden sonra öğleden sonraları evinde doğal nedenlerle ölmek için kötü formda olan ve kocası (Fahadh Fassil) öfkeyle atılmaya yardımcı olan, öfkeyle elden çıkarmaya yardımcı olan mutsuz bir evli kadını (Samantha Akkineni) içermektedir. uygunsuz cesedi. Bu arada, bazı azgın genç gençler, semt DVD mağazasında pornolarına el koyarlar – yalnızca baştaki bayanın (Ramya Krishnan) annelerinden biri olduğunu keşfederler. Şok oğlu, onaylamamasını ifade etmede aşırı uçlara gider ve bir süre pişman olup olmayacağı konusunda şüpheli.

Fakat bekleyin, daha fazlası var: Yukarıda belirtilen oğlan, öfkesini bir arkadaşının televizyonunda çalıyor ve başka bir komploya yol açıyor, yerine kendi filmlerini tercih etme eğilimi mavi filmlere “That ’70s Show” a göre daha az eğilimli bir gangster ve göründüğü gibi olmayan genç bir kadınla yakın bir buluşma. Gerçek rengini ortaya çıkardığında, Elvis’in hayaleti göründüğünde “Kalbinde Vahşi” deki sahne gibi bir şey: Ellerini yukarı fırlatıp kabul et ya da gözlerini en yakın çıkış işareti için tiyatroya atıyorsun. .

Ve bir kerede en problemli olan ve “Süper Deluxe” in tümünde en etkileyici olan komplo var, Tamil sinema üssü Vijay Sethupathy’yi uzun bir aradan sonra karısına ve küçük oğluna geri dönen bir baba olarak odaklanan bir konu – Cinsiyetin yeniden tayin edilmesinden sonra kendini Shilpa olarak yeniden yapılandırmış bir kadına dönüştürdü. Bir kez daha, bazı izleyiciler, trans bir kadının rolünü oynayan bir cis erkek oyuncu rolüne şiddetle karşı çıkacaklar. Öte yandan, Sethupathy, Shilpa’nın alay ve önyargılardan muzdarip olması nedeniyle sempati uyandırır ve saygınlık yaratır – ve neredeyse dayanılmaz derecede sert bir sekans sırasında (nihayetinde cis kadınıyla tekrarlanan bir performansı denedikten sonra) bir karakter tarafından cinsel olarak küçük düşürülür. Filmin anlatı kesişimlerini en dramatik ve duygusal olarak tatmin edici.

Hindistan’ın Ulusal Film Ödülleri’nde ilk kez en iyi ilk filmi olan noir gangster gerilim filmi “Aaranya Kaandam” ı (2011) kazanan, daha önceki özelliği olan Kumararaja, yönetmen olarak Hindistan Ulusal Film Ödülleri’nde en iyi ilk filmi olarak belirsiz ve klasik filmler için bir iştahı var gibi görünüyor. Quentin Tarantino. (Film meraklıları, yukarıda belirtilen etkilerin yanı sıra, 1990’da Carl Reiner’in yönettiği bir komedi “Kardeş Rekabeti” ne de dikkat çekecekler.) Ancak yönetmen, sivri hiciv iticileri söz konusu olduğunda sağlam bir arsızlık sergiliyor. elektrik kesintilerine, polis vahşiliğine, bürokratik eşitsizliklere ve özellikle Chennai’de ve genel olarak Hindistan’da yaşamın gerçekleri olarak gördüğü diğer tatsızlıklara yöneldi.

“Süper Deluxe” in, zamanın geçişi ve aşağılanmanın tırmanmasının kendilerini rahatsız edici hissettirdiği sıkıntılı bölümlerden daha fazla pay sahibi olduğu inkar edilemez. Bununla birlikte, nihayetinde, filmin saf chutzpah’ı ve oyuncu kadrosu tarafından özel olarak senkronize edilmiş performans, izleyicilerin kayda değer şekilde absorbe edilmesini sağlamak için yeterlidir.

Tür: Genel

Yapım: 2019

IMDB Puanı: 8.0

Yönetmen: Thiagarajan Kumararaja

Oyuncular: Vijay Sethupathi , Fahadh Faasil , Samantha Ruth Prabhu , Ramya Krishna , Myshkin , Bagavathi Perumal

BENZER FILMLER
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?