Sitemizde şuan toplam 3031 film bulunmaktadır.

Tall Girl 2019 1080p Türkçe Dublaj izle

0
( Yüksek Kalite ) Fragman Tek OD Tek MRYorum yap


25
FILM BILGILERI 3 sene önce eklendi
Tall Girl 2019 1080p Türkçe Dublaj izle

Lukas Dhont, ilk uzun metrajlı filmi Girl ( 18 yaşındaydı, çünkü şu anda 26 yaşında, yaşlı bir film, Maçın Fabrikası tarafından satılan Un Certain Regard’da dünya prömiyeri olduğu için).Dhont, 18 yaşında, hala eşcinselliği olan dolabın içinde, Belçika’da bir oğlanın vücudunda doğmuş fakat bir balerin olmak isteyen bir kız hakkında bir gazete makalesi okurken hala dolapta. “Bu hikaye beni çok etkiledi. Bu 15 yaşındaki sadece “yanlış bedende doğdum” demenin yanı sıra, bu yüksek kadınlık biçiminde bir balerin olmak için çaba gösterme cesaretine de sahip. O bir kahramandı. 18 yaşımdaydım ve o noktaya kadar kendimden büyük bir şey saklamıştım. ‘Bir özellik yaparsam bunun bunun olmasını istiyorum’ dedim. ”

Ghentli yerli Dhont, 2009’da bu kızın Nora ile temasa geçti. “Hemen aramızda bir akrabalık vardı, filmi çok yüksek düzeyde bilgilendirdi” diye hatırlıyor. (Nora Cannes galasında olacak ama ilgi odağında olmak istemiyor.)

Dhont sinema okuluna gitti ve 2014’te mezun olduğunda, birkaç kısa film yaptıktan sonra, Angelo Tijssens ile birlikte yazdığı ilk uzun metrajlı çalışması için bu fikre geri döndü.Açıkçası Dhont, transseksüel insanlar hakkındaki hikayelerin ana film ve TV’de modaya kavuşmasından önce konuyla ilgilenmişti. O ve Tijssens çok dikkatli bir yaklaşım görmek istedi. “Gördüğüm medyanın çoğu dış dünyanın tepkisine odaklanıyor ve ben de onun tarafındaki duygu ve kararlarla ilgili olmasını istedim” diye açıklıyor. Film yapımcıları pek çok trans bireyle ve aileleriyle, cinsiyet dönüşümünde uzman olan psikolog ve doktorlarla konuştu.

“Seyircinin, senin olmayan bir vücutta doğmanın nasıl bir şey olduğunu anlamasını istedim. Pek çok insan tam olarak bağlı hissetmedikleri bir vücuda sahiptir. Bedenle olan ilişkiden bahsetmek istedim ve bunun yanında, baba-çocuk ilişkisini gerçekten göstermek istedim. Çatışma aralarında değil, çocuğun bunu yapması gerekip gerekmediği konusunda baba açısından hiçbir soru yok, bu çok sevgiyi gösteren destekleyici bir karakter. ”

Dhont, film ayrıca “geçişin tıbbi yönü” konusunda da gerçekçi. “Gerçekten doğru, doğru, doğru olmasını istedim. Teknik düzeyde mutluyum ama duygusal düzeyde de. Kahramanımı çevreleyen tüm insanlar hakkında fikir edinebildim. ”

Başrol oynamak için doğru oyuncu bulmak kesinlikle çok önemliydi. “Liderliği bulmanın çok zor olacağını biliyorduk. Çok yüksek bir seviyede dans edebilmesi gerekiyordu ve ayrıca karakterlerin duygularına derinlemesine giden zorlu sahneler de var. Bir erkek, bir kız, transseksüel bir kız, bu kimliği hile yapmayacak şekilde temsil eden birini istersek, aynı anda güzel ve karmaşık olabileceklerini bilmiyorduk. Bu yüzden cinsiyetsiz bir oyuncu seçimi yaptık, “Dans edebilecek 15 yıl arıyoruz, lütfen bize seçmelere gelelim ve nasıl gideceğini görelim” dedik. 14 ile 17 yaşları arasında 500 genç gördük. Orada rol alan kimse yoktu. Bir yönü her zaman eksikti, dans ya da oyunculuk. ”

“Koreografımızla sınıfın geri kalanını oluşturacak genç dansçıları seçmeye başladık, grup dökümleri yaptık. Bu gruplardan birinde bir melek gibi göründüğü odaya giren genç bir çocuk vardı [Victor Polster]. Dans etti ve eve gittim ve ‘sadece o olabilir’ dedim. ”

Dhont, Polster’ı aktör ile Lara’nın babası Arieh Worthalter’ı oynayarak ve geleneksel bir seçmeler yerine “dinamiğin nasıl olacağını görmek için birlikte bir yemek pişirmelerine izin verdim. Birlikte çok haklıydılar. ”(Pişirdikleri somon makarna daha az etkileyiciydi.)

Şu an 16 yaşında olan, ancak film çekildiğinde 15 yaşında olan genç oyuncu, karmaşık bir rol üstlenmek için çok ikna edici olmak zorunda değildi. “Senaryoyu okudu ve onun için çok erken,“ Evet, bu rolü canlandırmak istiyorum ”dedi. Ebeveynleri ayrıca senaryoyu söyledi ve “Arkasında durduk, anlatılması gereken bir hikaye olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Film ayrıca Dhont için yararlı bir deneyim olan Cannes Cinefondation Residence’ta da geliştirildi. “Paris’te diğer yönetmenlerle birlikte altı aydı. Bu bana kişisel bir düzeyde gerçekten yardımcı oldu: Doğal evimden uzaktım ve çevremdeyken aynı şeyi yapmaya çalışan, ilk özelliği ortaya koyan ve onunla mücadele eden insanlar tarafından çevrilendim. ”
Ayrıca , 2017 yılında Ghent’teki Flanders Image’ın Connext etkinliğinde Work In Progress ödülünü kazanan ve ardından Les Arcs’ta Work In Progress Ödülü’nü kazanan Kız’ın görünürlüğüne yardımcı oldu .

Dhont, filmle kışkırtmaya çalışmıyor, ancak transeksüel gençler konusu hararetli tartışmalara ilham verebileceğinden insanların Cannes’a nasıl tepki vereceğini “merak ediyor”. “Umarım insanlar bu karakteri ve bu filmi gerçekten kucaklarlar. Ondan çok fazla sevgi geliyor ve insanların ona sevgi vereceğini umuyorum ”dedi.

Bunca yıldan sonra, o 15 yaşındaki balerin’i bir kahraman olarak görüyor. “Gençlere ‘normal’e meydan okumanın önemli olduğunu göstermenin bir değeri var. Angelo ve ben bunun süper kahraman filmimiz olduğunu söylüyoruz.

Tür: Genel

Yapım: 2019

IMDB Puanı: 6.9

Yönetmen: Nzingha Stewart

Oyuncular: Steve Zahn , Paris Berelc , Angela Kinsey , Sabrina Carpenter , Griffin Gluck

BENZER FILMLER
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?