Sitemizde şuan toplam 3031 film bulunmaktadır.

Deli ve Dahi – The Professor and the Madman 1080p izle

0

54
FILM BILGILERI 3 sene önce eklendi
Deli ve Dahi – The Professor and the Madman 1080p izle

Bizi fantastik bir tarih yolculuğuna çıkaracak olan The Professor and The Madman filmi teorik olarak 19.yüzyıla götürüyor. Filmin tarihi olan bu kısmı dışında gizem, gerilim, dram ve biyografi türlerini kapsayan geniş bir senaryoya sahip olduğunu vurgulayalım. Vizyon tarihi ise 29 Mart 2019 olarak açıklandı.

The Professor and The Madman filminde konu itibariyle ilk defa basılacak olan Oxford sözlüğün hikâyesindeki gizeme tanık olacağız. Burada Profesör James Murray sözlüğün basımı için ciddi bir emek sarf ediyor. Fakat olayların içyüzünde Dr.William Minor’dan alınan ve yaklaşık 10.000 sözcüğü içeren destek bulunuyor. Filmin en çarpıcı ve dikkat çeken noktası ise burada ortaya çıkıyor. Dr.William Minor bir akıl hastanesinde yatıyor.

Broadmoor akıl hastanesinde yatan Dr.William Minor karakterine Sean Penn hayat veriyor. James Murray ise efsanevi aktör Mel Gibson tarafından oynanıyor. Natalie Dormer, Ioan Gruffudd, Jeremy Irvıne gibi başarılı oyuncuların yanı sıra Farhad Safinia ismini yönetmen olarak görüyoruz. The Professor and The Madman senaryosu ise Farhad Safinia dışında Todd Komarnicki ve John Boorman tarafından kaleme alınıyor.

Tür: Genel

Yapım: 2019

IMDB Puanı: 7.4

Yönetmen: Farhad Safinia

Oyuncular: Eddie Marsan, Ioan Gruffudd, Jennifer Ehle, Jeremy Irvine, Mel Gibson, Natalie Dormer, Sean Penn, Stephen Dillane, Steve Coogan

BENZER FILMLER
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?