Sitemizde şuan toplam 3031 film bulunmaktadır.

The Wedding Guest 1080p Türkçe Altyazı izle

0
( Yüksek Kalite ) Fragman Tek ViD Tek ODYorum yap

27
FILM BILGILERI 3 sene önce eklendi
The Wedding Guest 1080p Türkçe Altyazı izle

Michael Winterbottom, Dev Patel ve Radhika Apte ile Hindistan ve Pakistan’ı gezdiMichael Winterbottom’dan gelen bu heyecan verici gerilim, Dev Patel’i Jay’i, onu Pakistan’a ve oradan Hindistan’ın her yerine götüren bir görevdeki gizemli bir adam olarak mahvetti. Hikaye dolgusu ile çok az zaman harcamakla birlikte canlı bir şekilde mevcut bir yer hissi yaratmayı başarabilen fırfırsız bir verimlilik ile söylenir.Filmin başlığında belirtilen düğün Samira (Radhika Apte); Jay, zengin Hintli sevgilisi Deepesh (Jim Sarbh) ile bir araya gelebilmesi için gelinin kaçırılmasını sağlamak için işe alındı. Ancak başlangıçtan itibaren plan ters gidiyor ve Jay ve Samira kendilerini alt kıtada seyahat ederken buluyorlar. Resmin ilk üçte ikisinin itici enerjisi, son harekette biraz dağılıyor. Ancak Patel ve Apte arasındaki kimya, filmi daha meditatif anlarında bile yükleyen güçlü bir özgünlüğe sahip.

Dikkatli bir şekilde çekilen ve titizlikle düzenlenen film, dünya prömiyerini Toronto’da takip eden festival izleyicileriyle bağlantı kurabildi. Sony şu anda oyunda olan ABD dışında dünya çapında haklara sahiptir.

Winterbottom’un senaryosu, Jay’in karakteri hakkında kasıtlı olarak çok az şey ortaya koyuyor. Bu kadarını biliyoruz: İngiliz; o Müslüman; Gerektiği gibi uygulayabileceği çeşitli alternatif kimlikleri vardır. Leicester’den olabilir veya olmayabilir. Ve silahın etrafındaki yolunu biliyor. Neredeyse ilk durağı olan Lahor’da bir araba kiraladı, yol kenarındaki bir silah dükkanında. Elinde bir tabanca ağırlığında, sonra reddetti. Başka birini seçer ve minnetle sallar. Silahların dışında – güvenli tarafta olmak için iki kişi alır – kiti koli bandı, kablo bağları ve sigaradan oluşur.

Kaygan, kesintisiz bir şekilde, Samira’yı kaçırmanın infazından, böyle bir şey daha önce yaptığını varsayıyoruz. Ancak profesyoneller bile her ihtimal için plan yapamazlar – ve ailesinin evinin kapısındaki güvenlik görevlisi ateş açtıktan sonra, Jay onu iki atışla korkutur. Daha sonra adamın öldüğünü öğrendik – Samira’nın erkek arkadaşı Deepesh’i korkutacak olan duruma ısı getirdi. Plan hakkındaki fikrini değiştirir ve Jay’e kızı Pakistan’a geri götürmesini ve onu orada bırakmasını söyler.

Bu noktada, Jay ile Samira arasındaki en sert çekim cazibesi gerçekten yanmaya başlıyor. Belirgin kalmasına rağmen, onun hakkında biraz bilgi edindik ve ailesinin işinden çalınan mücevherlerin gelirleri hakkında Deepesh’le yaşamayı planlıyor.

Hikaye sürekli hareketlerden biri: eylem bizi Pakistan’dan Amritsar’a, Delhi’ye Jaipur’a götürdü ve sonunda Goa’da sona erdi. Giles Nuttgens’in objektifi, iç içe geçmiş caddelerde hayatın snippet’lerini merakla bekliyor. Bu duyusal bir saldırıdır, ancak pek çok Hintli olmayan yapımcının ülke hakkındaki görüşlerini bulanıklaştıran romantik klişelerden kaçınır. Hindistan, Jay’in gözlemlediği gibi kaybolmak için mükemmel bir yer. Fakat nihayetinde, ülkedeki kadar birbirimizden kaybolarak, filmi başlangıçta çekici yapan acımasız temposu ve korkunç amaç duygusunu yavaşlatıyor. Film, izleyicinin beklediği patlama ile çıkmak yerine, sadece kayboluyor.

Tür: Genel

Yapım: 2018

IMDB Puanı: 0.0

Yönetmen: Michael Winterbottom

Oyuncular: Dev Patel , Radhika Apte , Jim Sarbh , Nish Nathwani , Harish Khanna

BENZER FILMLER
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?